Spotkanie na szczycie

W ostatniej, dziesiątej kolejce ligi młodzików podokręgu Zabrze spotkały sie drużyny zajmujące pierwsze i drugie miejsce w ligowej tabeli. Gwarek przystępował do meczu ze stratą trzech punktów do lidera, byli więc bardzo zmotywowani by tym razem odnieść korzystny wynik z zespołem MKSu. Od początku spotkania nasi młodzi piłkarze ruszyli do ataku wypracowując sobie przewage, niestety tej przewagi nie potrafiliśmy wykorzystać.  Podobnie jak  w pierwszym naszym meczu w okresie naszej pzewagi tracimy bramke z kontry.Stracona bramka nie zmieniła wiele w obrazie gry, Gwarek atakował, Zaborze groźnie kontrowało ale wynik nie zmienił się do przerwy i na przerwę schodzimy z jednobramkową stratą. Po przerwie zespól Gwarka zdobywa bramkę na na 1:1, niestety nie udaje nam się utrzumać wyniku i po kilku minutach MKS znowu wychodzi na prowadzenie. W tym momencie nasza drużyna lekko sie podłamała co spowodawoło utratę trzeciego gola. Przed końcem spotkania jednak udaję się nam złapać jeszcze kontakt z rywalem a w samej końcówce mieliśmy piłke na remis, jednak mecz kończy się naszą porażką 2 do 3. Niezależnie od wyniku naszym chłopcom należą się brawa za postawę i ambicje do samego konca walczyli o dobry wynik. Obiektywnie należy stwierdzić, że remis w tym spotkaniu byłby najbardziej sprawiedliwy.